بهینه سازی محتوای سایت SEO


محتوای سایت شامل متن، تصاویر ، ویدئو ها و … می باشد که در سایت درج می شود.هر کدام از این موارد به صورت جداگانه باید بررسی شوند.در آنالیز محتوای سایت می بایست به عنوان سایت, کلمات کلیدی ، چگالی کلمات کلیدی، زیر عنوان ها ، تگ alt تصاویر و بسیاری از موارد دیگر مورد بررسی قرار گیرد. در زیر تعدادی از راه حل های مناسب برای بهبود محتوای سایت را ذکر می کنیم.
• برای ارتقای محتوای سایت سعی کنید از عنوان مناسب برای محتوای سایت استفاده نمایید.
عنوان انتخابی می بایست شامل حداکثر ۷۰ کاراکتر و کلمات کلیدی مناسب باشد.
• در مورد تصاویر، ذکر این نکته ضروری است که تصاویر استفاده شده می بایست دارای حجم کم وکیفیت مناسب باشد و خصوصیت title و alt انها به درستی پر شده باشد و حتما شامل کلمات کلیدی مناسب باشد.
• چگالی کلمات کلیدی استفاده شده در متن محتوا، نباید زیاد باشد و تعداد کلی کلمات بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کلمه باشد. اگر تعداد کلمات کلیدی استفاده شده در سایت بیش از حد باشد ممکن است توسط گوگل به عنوان اسپمر شناخته شده شود و در نهایت جریمه شود.
• از تگ H1 و H2 و …. در محتوا استفاده نمایید. هر متن می بایست فقط یک تگ h1 داشته باشد و ترتیب تگ های استفاده شده درست باشد.

برای اینکه در سئو سایت خود موفق عمل کنید، می بایست سایت های رقبا را بررسی کرده و از نقاط قوت انها در پیشرفت سایت خود استفاده نمایید. این مرحله از کار نیاز به تجربه دارد و با گذشت زمان این تجربه حاصل می شود.


این مطلب در تاریخ 1396/11/30 و توسط مدیر زیر منتشر شده است
بهنام شهمیری
مدیر سایت، مسلط به زبان های PHP, JS, JQuery, CSS3, HTML5 مسلط به نرم افزارهای گرافیکی gimp و photoshop